czwartek, 21 lutego 2013

 Praca wre :)
W ramach drobnych przyjemności, do sesji wykorzystaliśmy nowy nabytek. Adapter do canona na bagnet K, który umożliwił podpięcie obiektywów pentaxa (50mm i 28mm). Oba fajne, ale zaskoczeniem było to, że pięćdziesiątka rysuje ciepłe obrazki, zaś szeroki kąt znacznie zimniejsze :)
Dość już o fotografii, wróćmy do działań.
By nas nie straszyła swoim poprzednim stylem szafka w pracowni, 
troszkę ją pomalowaliśmy i wymieniliśmy okucia.
 Za pomoc w szlifowaniu, malowaniu i woskowaniu, serdecznie dziękujemy naszej sąsiadce :)
Proste ramki na zdjęcia i świecznik samoróbka, wykonane wcześniej,
posłużyły do testów nowo zmieszanej farby.
Najlepiej jest testować własnoręcznie tworzone barwy na małych przedmiotach, kolor nam się bardzo podoba, więc wczoraj zrobiliśmy go więcej z myślą o kolejnych mebelkach.
Krzesełku zmieniliśmy nieco styl i nadaliśmy troszkę nowoczesnego charakteru. Tapicerowaliśmy sami 100% lnem o pięknej naturalnej tonacji. Będzie tworzyło komplet z toaletką, którą robimy od podstaw.
 A w bonusie aniołek "dama ze świnką". Już niedługo dostępny w pepinierze.
Pozdrawiamy serdecznie z zasypanego śniegiem Twórczego Pola :)
6 komentarzy:

 1. poprosze anioła

  gaba

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe pomysły! Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne są te meble. Gratuluję i podziwiam. Wszystko jest proste a jednocześnie zachwycające. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszej owocnej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio wziąłem się za budowę altanki. Używam drewna konstrukcyjnego (modrzewiu): http://www.drewnokonstrukcyjne.com.pl/produkty/drewno-konstrukcyjne-lite-kvh/ Altanka jest na ukonczeniu. Czym ją impregnowac, tak by nie było trzeba tego robić za często???

  OdpowiedzUsuń